Nawigacja

  • Mobilne Laboratoria Przyszłości

    26 września uczniowie klas 602, 603, 604, 606 w ramach projektu Mobilne Laboratoria Przyszłości uczestniczyli w warsztatach: Druk 3d + Długopisy 3d oraz okulary Google VR - poznawaj świat nie ruszając się ze szkolnej ławki. Podczas zajęć uczniowie zostali  zapoznani z zasadami działania długopisu 3D, poznali jego zastosowanie oraz samodzielnie stworzyli swój model. Poprzez pracę z długopisem 3D rozwijali wyobraźnię przestrzenną i umiejętności manualne.  Okulary Class VR zabrały uczestników w nowy wymiar nauczania interdyscyplinarnego. Uczniowie odbyli wycieczki po różnych zakamarkach naszej planety, ale i też poza nią.


    Przeprowadzone warsztaty wykorzystywały nowoczesne rozwiązania edukacyjne, które wprowadzamy w naszej szkole. Była to ciekawa inspiracja do eksperymentowania technologią. Uczniowie wychodzili z zajęć bardzo zadowoleni i zaskoczeni.

    Katarzyna Sochacka

     

     

     

     

  • Wyjazd integracyjny klas 8

    Tytuł 29 września uczniowie klas ósmych w ramach wyjazdu integracyjnego odwiedzili Santok. Byli gośćmi Muzeum Grodu, gdzie poznali historię tego klimatycznego miejsca. Korzystając z pięknej pogody przeprawili się promem na Grodzisko, po którym oprowadziła ich pani przewodniczka Justyna. Po edukacyjnym spacerze wzięli udział w warsztatach string art., tworząc obrazy za pomocą kordonka i gwoździ oraz próbowali swoich sił w bibliotecznym escape roomie. Po warsztatach był czas na atrakcje w Marina Santok. Minigolf, gry na świeżym powietrzu oraz ognisko integracyjne, którym uczestnicy zakończyli odwiedziny Gminy Santok.

    Katarzyna Marek

  • Tęcza w probówce

    Przez cały wrzesień uczniowie klas siódmych pracowali na lekcjach chemii metodą eksperymentu. Zapoznawali się ze sprzętem laboratoryjnym i metodyką, badali właściwości substancji. Jedna z nich - gęstość, szczególnie wzbudziła zainteresowanie wśród początkujących chemików. Efekty ich pracy były zjawiskowe...

    nauczyciel chemii Katarzyna Marek

  • Wycieczka do Minicentrum Nauki w Witnicy SOWA

    Uczniowie klas 304 i 306 w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA w Witnicy. Jej mottem przewodnim są słowa: „Myślisz lepiej, niż myślisz!” Sowa jest przestrzenią, w której znajdują się interaktywne eksponaty związane z różnymi dziedzinami nauki oraz MAJSTERNIA, gdzie można podejmować logiczne i konstrukcyjne wyzwania. Misją „SOWY” jest zachęcenie do doświadczania, obserwacji, samodzielnego eksperymentowania, rozbudzenie ciekawości i chęci zdobywania wiedzy.

    I właśnie samodzielne badanie, odkrywanie, działanie, tworzenie, współpraca pochłonęły wszystkich bez reszty! Wspaniale spędzony czas.
    Na koniec piknik w Parku Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji. Piękna, wrześniowa pogoda w pakiecie
    🙂

    M. Protoklitow

     

  • Mamy laureatkę konkursu ogólnopolskiego!

    Z dumą informujemy o fantastycznym sukcesie Joanny Molskiej, uczennicy klasy 702. W ubiegłym roku szkolnym Joanna wzięła udział w konkursie "BEZ KORZENI NIE ZAKWITNIESZ. MOJA WIELKA I MAŁA OJCZYZNA" pod patronatem Archiwów Państwowych i Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nasza uczennica znalazła się wśród finalistów etapu wojewódzkiego, a na etapie ogólnopolskim zajęła II miejsce, zdobywając jednocześnie tytuł laureata.

    Praca badawcza dotycząca losów rodziny przygotowywana w ramach konkurs to efekt wielomiesięcznego trudu. Joanna odszukała niezliczoną ilość dokumentów archiwalnych oraz pamiątek rodzinnych, przeprowadziła wiele rozmów z dziadkami, rodzicami i dalszymi członkami rodziny, stworzyła potężne drzewo genealogiczne sięgające 11 pokoleń oraz wykonała prezentację, która w doskonały sposób ukazała etapy pracy i historię rodziny. Niestety, Joanna wraz z rodzicami nie mogła wziąć udziału w gali wręczania nagród, która odbyła się 15.09.2023 r. w Muzeum Miasta Łodzi, czego wszyscy bardzo żałujemy.

    Zapraszamy do zapoznania się ze skróconą wersją pracy konkursowej Joasi.

    Zapraszamy do zapoznania się ze skróconą wersją pracy konkursowej Joasi.


    Opiekunem merytorycznym uczennicy był pan Krystian Chorabik.

     

  • Wycieczka do MRU.

    29 września  uczniowie  klasy 503 i  504xi pojechali na wycieczkę  do stworzonego przez Niemców w latach 1934–1944 systemu umocnień.

    Międzyrzecki Rejon Umocniony to jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych na świecie.Uczniowie po przybyciu na miejsce mogli dowiedzieć się, że łączna długość podziemnych korytarzy jest szacowana na około 32-35 km.

    Zobaczylinaziemne elementy fortyfikacji takie jak zęby smoka, będące barierą przeciwczołgową, kopuły pancerne oraz pojazdy wojskowe.Następnie uczniowie wraz z przewodnikiem i opiekunami udali się  do podziemi, gdzie zwiedzili fragmenty bunkrów, pojechali drezyną   i przespacerowali się podziemnymi tunelami komunikacyjnymi.

    Największą niespodziankę sprawiły nietoperze. Niektóre zapadły już w hibernację, inne latały nad głowami zwiedzających. Po wyjściu z bunkrów  na uczniów czekała niespodzianka- przejazd wozem bojowym. Ostatnim punktem wycieczki było muzeum i sklepik z pamiątkami.

    Zapraszam do fotorelacji.

     

    Justyna Jaworska- Głazik

  • Zbiórka Telenciaków

    Drodzy Rodzice,wzorem ubiegłego roku, rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę TALENCIAKÓW (już zaczęły do nas docierać). Przypomnijmy, że podczas zakupów w sklepie LIDL, można za każde wydane 50 zł otrzymać kupon z QR kodem, tzw. TALLENCIAKA.Każdy Klient, którzy przy okazji zakupów odbierze TALENCIAKI, chcąc wesprzeć szkoły musi przekazać je samodzielnie skanując kod QR z TALENCIAKA lub przekazując TALENCIAK w formie fizycznej do wybranej przez siebie szkoły.

    Szkoła zebrane TALENCIAKI wymienia na nagrody, doposażanie klas, pracowni, czyli coś, co sprawi radość całej społeczności szkolnej. W ubiegłym roku również zamieniliśmy TALENCIAKI na pomoce dydaktyczne dla naszych uczniów. Zachęcam do włączenia się w akcję. Wzorem ubiegłego roku nasza klasa będzie koordynowała zbiórkę i skanowanie. Już w tym tygodniu informacja zostanie wysłana do wszystkich rodziców klas 4-8.
    K.Klukiewicz

  • Obserwujemy przyrodę

    Klasy czwarte, jak co roku, ruszyły w teren, by doświadczać, obserwować i badać przyrodę.

    Uczniowie do obserwacji wykorzystali swoje zmysły, m.in.  wzroku, dotyku, węchu, słuchu. Przydały się im również  przyrządy : słuchawki lekarskie, lupy i miary krawieckie.

    Dzieciaki świetnie ze sobą współpracowały, dzięki czemu zadania zostały wykonane pierwszorzędnie. Było sporo zaskoczeń, ale również  dużo śmiechu. Czekamy na kolejne zajęcia w terenie.

     

    Agnieszka Pawlus

  • Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

    13 września br., klasy 6 i 7 miały przyjemność obejrzeć spektakl  pt. Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie. Sztuka o życiowych perypetiach i nastoletnich rozterkach Samuela. Znakomicie wyreżyserowana i zgrana. To… zabawna, ciepła i mądra opowieść o kłopotach z dorastaniem, miłością  i przyjaźnią. Pokazuje problemy, które dotykają wielu współczesnych nastolatków ( w rodzinnych domach, szkole, na podwórku).   Sztuka gorzowskiego teatru jest napisana językiem zrozumiałym i czytelnym dla młodzieży, przez co świetnie dociera do młodego i  nieco starszego odbiorcy. Dorośli również, dzięki niej, mogą przyjrzeć się relacjom ze swoimi dorastającymi uczniami i dziećmi.

    Szczególną uwagę w spektaklu zwracają nagrania głosowe uczniów szkół gorzowskich, uczestników specjalnych warsztatów, którzy dzielą się własnymi opiniami na temat współczesnych problemów w relacji dzieci i rodziców.

     

    Agnieszka Pawlus

     

     

     

     

     

     

  • Uczniowie SP 20 włączają się w akcję Sprzątanie Świata.

    W tym roku już po raz 30 Fundacja Nasza Ziemia koordynowała największą polską akcją ekologiczną: Sprzątanie Świata - Polska, która przebiegała pod hasłem: Sprzątanie świata łączy ludzi.


    Nasza szkoła również przyłączyła się do tego przedsięwzięcia. 15 września w ramach wydarzenia, klasy I -  VIII wzięły udział w sprzątaniu najbliższej okolicy. Sprzątanie świata - Polska wraz z Clean up the World to wspólna lekcja poszanowania środowiska, która  obejmuje zasięgiem cały świat. Szacuje się, iż każdego roku w akcji uczestniczy 40 milionów wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne. Cieszy fakt, że w tym roku uczniowie DWUDZIESTKI sprzątając okolice zebrali nieco mniej odpadów/śmieci niż to miało miejsce w roku poprzednim. Można śmiało sądzić, że  Sprzątanie świata przyczynia się sukcesywnie do wzrostu świadomości ekologicznej dzieci, młodzieży i reszty społeczeństwa.
    Więcej o akcji Sprzątanie świata - Polska dowiedzieć się  można z gazetki szkolnej zamieszczonej w holu głównym.

  • ZWYCIĘSTWO SP 20 W GORZOWSKIEJ SPARTAKIADZIE MŁODZIEŻY 2022/2023.


    W poniedziałek 11 września 2023 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży za rok 2022/2023. Ogółem w minionej spartakiadzie uczestniczyło 4 730 uczniów z gorzowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie spisali się znakomicie, sprawiając niespodziankę w klasyfikacji końcowej.

    KLASYFIKACJA KOŃCOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – IGRZYSKA DZIECI (kl. IV – VI):
    DZIEWCZĘTA:
    I m. – SP 20
    II m. – SP 5
    III m. – SP 13
    CHŁOPCY:
    I m. – SP 13
    II m. – SP 20
    III m. – SP 21

    KLASYFIKACJA KOŃCOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ (kl. VII – VIII)
    DZIEWCZĘTA:
    I m. – SP 13
    II m. – SP 9
    III m. – SP 21
    CHŁOPCY:
    I m. – SP 21
    II m. – SP 13
    III m. – SP 20


    Gratulujemy i życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów indywidualnych, jak i tych drużynowych, które w ubiegłym roku szkolnym przełożyły się na tak znakomity wynik końcowy. W tym miejscu składamy gratulacje i podziękowania Nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przygotowują uczniów do rywalizacji sportowej i sprawują opiekę podczas startu w poszczególnych zawodach.
     

     

     

  • Nowy rok szkolny - START

    W poniedziałek 04 września  w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Po powitaniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnów państwowego i szkolnego głos zabrał  dyrektor szkoły  pan Jerzy Koziura, który powitał zgromadzonych w hali uczniów, nauczycieli oraz  rodziców i życzył im sukcesów w nowym roku szkolnym. Następnie zostali przedstawieni  nowi nauczyciele, którzy podejmą pracę w naszej szkole oraz wychowawcy poszczególnych klas.Wszystkim naszym uczniom życzymy powodzenia, dużo zapału, chęci do pracy oraz nieustającej ciekawości  w poznawaniu otaczającego świata. Wiedza jest jedyną  rzeczą, która wzbogaca i której nie można nikomu odebrać   ( J. Paderewski)

  • Rowerowa Stolica Polski 2023

    10 lipca br.  w Parku Wiosny Ludów,  odbyło się w podsumowanie sportowego wyzwania w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Rozdano medale i pamiątkowe statuetki dla najlepszych rowerzystek, rowerzystów,  placówek oświatowych, firm, grup.

    Nasza szkoła zdobyła zasłużenie statuetkę za 3 miejsce wśród wszystkich startujących placówek oświatowych Gorzowa Wielkopolskiego i powiatu. Jesteśmy Najlepsza Rowerową Podstawówka w mieście i okolicy. 

    Składam ogromne podziękowania wszystkim naszym dzielnym rowerzystom i rowerzystkom, uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły. To Wasza zasługa, to dla Was ta statuetka i gratulacje! Jesteście wspaniali!

    Do zobaczenia za rok w kolejnej rowerowej akcji Aktywnych Miast. Szlifujcie formę!! 

     

    Agnieszka Pawlus

     

  • Najlepiej dyżurujące klasy

    Wraz z końcem Roku Szkolnego 2022/2023 przyznaliśmy nagrody i wyróżnienia w konkurencji Najlepiej dyżurujące klasy VIII;

    1 miejsce- klasa p. M. Mickiewicz- 808

    2 miejsce -klasa p. J. Kuszyńskiej - 802

    3 miejsce- klasa p. E. Malewicz-804

    Zaś tytuł Dyżurnego Roku zdobyli ex aequoMateusz Goworek z 808 i Wojciech Maciejewski z 807

    Aneta Beresińska

  • „Kwietny Ogród Dwudziestki”

    Zmiany... zmiany... zmiany...

    Nasze szkolne patio od kilku dni przechodzi przemianę w piękny, kwietny ogródek.

    A to za sprawą pani dyrektor Magdaleny Molik, naszych wspaniałych sponsorów oraz uczniów klas 5-6 i ich wychowawców.

    Najpierw pojawił się pomysł ukwiecenia tego miejsca, a za pomysłem poszły działania. Pani dyrektor znalazła sponsora - firmę BENEX Banaszkiewicz Sp.j z Chrzypska Wielkiego (Wielkopolska), która ufundowała nam cebule/sadzonki begonii i dalii. Nasza nieoceniona Rada Rodziców zakupiła ziemię i podłoże, a przepiękne, drewniane donice zostały zakupione ze środków szkoły.

    Każda klasa wraz z wychowawcą otrzymała pod opiekę jedną z donic. Zasadziliśmy w nich cebule i czekamy aż nam się patio zamieni w Magiczny Ogród Dwudziestki, który będzie cieszył oczy całej szkolnej społeczności, ale również stanowił miejsce obserwacji przyrodniczych i biologicznych, miejsce, gdzie na pewno zamieszkają pożyteczne i zagrożone  owady zapylające i inne owady pożyteczne. 

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego działania. Naszym sponsorom i darczyńcom. Ze swej strony obiecujemy, że będziemy dbać o nasz ogródek, który jest dopiero początkiem zmian.

    Agnieszka Pawlus

     

  • Klasa 403 na warsztatach w Soczyście

    12 czerwca klasa 403 odwiedziła kawiarnię Soczyście, aby wziąć udział w warsztatach zdrowego odżywiania. Pani Karolina przygotowała dla uczniów quizy oraz praktyczne zadania dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych. Poza zdobyciem wartościowej wiedzy, uczniowie mieli okazję zobaczyć proces powstawania oleju z nasion lnu i sezamu, a także samodzielnie stworzyć i posmakować soków ze świeżo wyciskanych owoców. Po warsztatach był czas na spacer i zabawę na świeżym powietrzu. To był bardzo udany dzień.

    Magda Sawicka

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych

  • Wycieczka do Marianowa - warsztaty piekarniczo-cukiernicze.

    22 czerwca klasy 407sp i klasa 405sp pod opieką wychowawców Kamili Frątczak i Marka Zblewskiego oraz Beaty Bronowickiej i Małgorzaty Sągajłło-Frączkiewicz udały się na wycieczka do Chlebowego Domu  w MARIANOWIE. Oczywiście nad organizacją czuwało Centrum Turystyczne TOM-WOJ. , pod okiem KatarzynySzafirowicz, gdzie w przepięknej, rustykalnej scenerii uczestnicy wzięli udział w warsztatach piekarniczo-cukierniczych.

    Warsztaty z pieczenia chleba, drożdżówek i ciastek. To nie tylko nauka, ale też świetna zabawa i pyszne smakołyki. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi cukiernicy i piekarze, tworząc własne wypieki z naturalnych składników. Na dużej, przejrzystej sali każdy uczeń miało swoją przestrzeń do pracy i wszystko, czego potrzebuje, a pod okiem sympatycznego instruktora  formowali chleb, podpłomyki, drożdżówki i ciasteczka. Warsztaty trwały 3 godziny, a wszystkie wypieki uczniowie zabrali ze sobą do domu. Na koniec zajęć uczestnicymogli zjeść przygotowaną przez siebie pizzę. Dodatkowo warsztaty uatrakcyjnione zostały przejażdżką elektrycznym pojazdem wycieczkowym po okolicy. Wszyscy podziwiali piękne widoki i poczuli wiatr we włosach. Do dyspozycji był plac zabaw, gdzie uczniowie mogli chwilę się pobawić i zintegrować. Posiedliśmy kolejną wiedzę na temat rodzajów mąk oraz zalet i wartości odżywczych dobrego chleba.

    Kamila Frątczak

    Marek Zblewski

     

     

  • W sali edukacyjnej "OGNIK"

    21 czerwca 2023 roku klasa 407sp wraz z wychowawczynią Kamilą Frątczak odwiedziła Straż Miejską przy ul. Walczaka 108 i wzięła udział w „BEZPIECZNA +” – „Ognik” – to rządowy program wspomagający organy prowadzące placówki oświatowe w zakresie zapewnienia bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach. W ramach programu uczniowie brali czynny udział w praktycznych zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla uczniów szkół podstawowych.

    Najpierw zapoznaliśmy się z zagrożeniami jakie mogą spotkań nas w domu, potem oglądaliśmy nowoczesne wyposażenie czyli różnego rodzaju wozy strażackie.

    Mieliśmy też okazję zobaczyć mobilizację strażaków do wezwania jakie otrzymali na ul. Podmiejską. Kolejne doświadczenia mamy za sobą i ogromną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w różnych miejscach.

    Kamila Frątczak

    Wychowawczyni klasy 407sp

     

     

  • Podsumowanie Szkolnego Konkursu Programowania.

    21 czerwca odbyło się ogłoszenie  wyników Szkolnego Konkursu Programowania. Konkurs ten stanowił nie tylko doskonałą okazję do wykorzystania swoich umiejętności programistycznych, ale także promował kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów.

    Konkurs składał się z etapu teoretycznego zawierającego test pytań z zakresu języka Python i podstaw HTML oraz etapu praktycznego polegającego na rozwiązaniu zadań problemowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, co dowodzi ogromnego talentu i determinacji naszych uczniów.

     

    Oto wyniki:

    Miejsce I:  Siedlecki   Kacper 808

    Miejsce II: Blicharska            Martyna          801 Kwaśnik  Oliwier            801

    Miejsce III: Ladowski Tomasz           801

    Miejsce IV Sarnowski Łukasz 807

    Miejsce V Nowicki      Kacper 807

    Miejsce VI Rapita       Oliwia 802

    Miejsce VII Szprychel Gabriela         805

    Miejsce VIII Biegun   Eryk    807

    Miejsce IX Kondratowicz       Aleksandra

    Miejsce X Płaziński    Bartosz            802

    Miejsce XI Orządała  Mateusz           802

    Miejsce XII Grański   Daniel 807

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję osiągniętych wyników. Zwycięzcom gratulujemy szczególnie i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich umiejętności. Wasz talent i pasja mogą otworzyć przed Wami wiele dróg zawodowych w przyszłości.

    Dziękujemy  sponsorom, Radzie Rodziców SP20, firmie BZ – SYSTEM Andrzej Bożko, oraz  firmie GOBIT  którzy wsparli nasz konkurs co pozwoliło nam zapewnić atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.

    Gratulujemy jeszcze raz wszystkim zwycięzcom i życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów w dziedzinie programowania!

    Jodko Patryk

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim
E-mail szkoły: sp20@edu.gorzow.pl
Telefon: (095) 722-94-55
Adres szkoły: ul. Szarych Szeregów 7
66-400 Gorzów Wielkopolski
Poland