30 października br. w naszej szkole odbyłysię demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń klas IV-VIII mógł oddać swój głos na jednego z kandydatów i tym samym zadecydować, kto zostanie nowym przedstawicielem naszej uczniowskiej społeczności. Wydarzenie to poprzedziła krótka kampania wyborcza, podczas której kandydaci mogli zaprezentować swoja sylwetkę i hasła wyborcze.Nowo wybranemu Samorządowi gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów!
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Co słychać w gabinecie chemicznym?
Czas szybko mija... zwłaszcza na lekcjach chemii. Uczniowie klas siódmych w październiku sumiennie pracowali, wykonując doświadczenia i proste eksperymenty uczniowskie metodą małej skali. Mieszali i rozdzielali, utrwalając wiedzę o mieszaninach i ich metodach rozdziału. Korzystając z faktu, iż wokół piękna złota jesień na stoły laboratoryjne trafiły również kolorowe liście, z których wyodrębniano chlorofil.
Nauczyciel chemii K.Marek
5
Charytatywny Bieg w Piżamach
27 października uczniowie naszej szkoły podjęli wyjątkową inicjatywę biorąc udział w charytatywnym Biegu w Piżamach. Wyjątkowe wydarzenie, bo mające na celu zsolidaryzowanie się z dziećmi i młodzieżą, które na co dzień w klinikach onkologii i hematologii spędzają cały czas w piżamach. Uczniowie, którzy wzięli udział w biegu pokonali dystans 20km! Nie zawiedli również nauczyciele!Dokładna fotorelacja na stronie facebookowej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy za włączenie się do akcji i liczymy na Was za rok!Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.
Katarzyna Marek2
Warsztaty w Miejskim Ośrodku Sztuki
30 października br. uczniowie klas ósmych byli gośćmi Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim. Uczestniczyli w projekcji filmu Żałuję oraz warsztatach. Całe wydarzenie odbyło się w ramach profilaktyki agresji i przemocy rówieśniczej. Pani Iwona Bartnicka, prowadząca zajęcia z młodzieżą naszej szkoły, poruszyła bardzo wiele istotnych tematów, m.in. konsekwencji niereagowania na przemoc. Warsztatom towarzyszył krótki wykład w oparciu o film, dotyczący m.in. dynamiki zjawiska przemocy rówieśniczej oraz dyskusja uczestników spotkania o tego rodzaju zachowaniach. Wyjście to, było wartościową lekcją skłaniającą do refleksji...
Katarzyna Marek
Czas zadumy
Przełom października i listopada to czas zadumy. Póżnym popołudniem 25.10. uczniowie klasy 705 wraz z wychowawcą postanowili pochylić się nad II częścią Dziadów Adama Mickiewicza, by nie tylko poznać klasykę polskiej literatury, ale również przyjrzeć się wskazówkom moralnym, jakie płyną z tego dzieła. Było to niezwykłe spotkanie!
A. Krawiec
Tydzień Języków Obcych.
W dniach 23 -27 października obchodzony był Tydzień Języków Obcych. Choć oficjalnie jest to jeden dzień, a mianowicie 26 września, to nasza szkoła świętuje cały tydzień. W ramach tygodnia uczniowie mieli okazję zakupić pyszne muffiny i poznać swą przyszłość dzięki ukrytym w nich wróżbom. Mogli poszukiwać obrazów i haseł na terenie szkoły i rozwiązywać zadania dotyczące języka obcego lub wziąć udział w quizie językowym poprzedzonym lekcją tematyczną. Inni poszukiwali najdłuższych wyrazów w różnych językach podczas gdy ich koledzy i koleżanki wędrowali po szkole podając sobie serce pełne dobroci i uprzejmości. Wspólnie stworzyliśmy kodeks ucznia w najpopularniejszych językach nauczanych i słyszanych w naszej szkole. Prace plastyczne, plakaty, projekty, wystawy oraz film Motherland dopełniły ten tydzień. Tydzień świętowania różnorodności językowej.
FOTORELACJA
Zapraszamy za rok i dziękujemy - nauczyciele języków obcych.Agnieszka Szatkowska
Szkoła bez ocen
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo prezentującym program pilotażowy Szkoła bez ocen.
FILM
Globalne Współzależności – moje powiązania ze światem.
Klasa 702 jest już po swoich pierwszych zajęciach projektowych. Było krytycznie. Zastanawialiśmy się jak mówić niestereotypowo o ludziach na świecie.
Podjęliśmy też tematy turystyki slumsowej, wyzysku pracowników, refleksji na temat własnych zachowań konsumenckich w obszarze elektroniki.
Uczniowie na własnej skórze przekonali się jak działają współzależności, że jesteśmy częścią procesów gospodarczych, politycznych, społecznych i odgrywamy w nich większą lub mniejszą rolę poprzez nasze zachowania czy działania i wybory.
Zastanawialiśmy się jaką tajemnice kryje nasz smartfon i jakie koszty ponoszą kraje Południa w związku z wydobyciem surowców do produkcji smartfonów. Zapoznaliśmy się z zasadą 6R (Rethink, Refuse, Reduce, Recycle, Recover )– czyli Pomyśl – Odmawiaj – Ograniczaj - Używaj wielokrotnie – Odzyskuj – Naprawiaj.
Dwie godziny zajęć minęły niezwykle intensywnie i szybko. A podsumowaniem zajęć były słowa afrykańskiej noblistki Wangari Maathai „To małe rzeczy, które robią zwykli ludzie zmieniają świat”.
Agnieszka Pawlus i Aneta Beresińska
1
Szkolne eliminacje w konkursie matematyczno-informatycznym "Ale Mózgi" 2023
26 października 2023 roku był dniem pełnym wyzwań dla uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w eliminacjach ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego "Ale Mózgi". Wydarzenie zgromadziło młodych pasjonatów matematyki i informatyki, gotowych do zmierzenia się z trudnymi zadaniami. Każdy z uczestników miał okazję udowodnić swoje umiejętności i pasję do matematyki oraz informatyki.
Eliminacje "Ale Mózgi" toczyły się w duchu zadań matematycznych i informatycznych. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami wymagającymi kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów i zagdek logicznych. Eliminacje w konkursie "Ale Mózgi" 2023 to nie tylko wyzwanie intelektualne, ale także okazja do pokazania pasji i zaangażowania w naukę. Gratulujemy uczestnikom udziału i życzymy awansu do II etapu konkursu dotyczącego programowania w języku Python. Wyniki zostaną ogłoszone między 10 - 20 grudnia.
P. Jodko7
What is your hobby?
What is your hobby?Uczniowie klas trzecich na lekcjach języka angielskiego prezentują swoje zainteresowania i pasje. Występom towarzyszą ogromne emocje. Uczniowie przejawiają zainteresowania muzyczne, sportowe, taneczne, artystyczne w dziedzinie rękodzieła, są też młodzi pasjonaci gotowania, miłośnicy wojska i ćwiczeń akrobatycznych. Chociaż mówienie o swoich pasjach w języku angielskim nie jest proste, to nasi uczniowie radzą sobie doskonale!
Anna Sroka
20 CUP - Gramy dla Pani Ewy
W środę 4.10.2023 rozegraliśmy kolejny turniej piłki nożnej z cyklu 20 CUP. Tegoroczna edycja była pod hasłem Gramy dla Pani Ewy. Podczas turnieju odbył się kiermasz ciast, przygotowanych przez uczniów/rodziców, którzy reprezentowali naszą szkołę oraz rodziców z klasy 701. Podsumowując cała imprezę, mnóstwo ciekawych meczów, wspaniały doping a przede wszystkim jeden wspólny cel!
Końcowe wyniki:
I miejsce SP21 I
II miejsce SP21 II
III miejsce SP20 Zółci
IV miejsce SP Santok
V miejsce SP Kłodawa
VI miejsce SP20 fioletowi
VII miejsce SP Różanki
Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom oraz naszym absolwentom. Maksymilian Hrabski oraz Konrad Leśniak - sędziowie. Bartosz Wojtal - obsługa techniczna. Kalina Kowalczuk oraz Maja Trzcińska - stolik sędziowski. Pan Marek Zblewski - fotograf.Do zobaczenia za rok!
Organizator: T. Jankowski31
Siódmoklasiści w świecie pszczółki Mai
Minął wrzesień, nastała połowa października, czyli doskonały czas na oddech od nauki. Klasy 702 i 705 wybrały się zatem do Majalandu, by wspólnie spędzić czas poza murami szkoły. Pogoda dopisała naszej integracji - bawiliśmy się nie tylko w hali, ale również korzystaliśmy z atrakcji na powietrzu - lataliśmy samolotami, stoczyliśmy bitwę wodną na statkach. Nie zabrakło też śmiałków, którzy wybrali się na wilkołaka.
Towarzyszące nam emocje najlepiej pokażą zdjęcia:
Opiekunowie:
Aleksandra Krawiec
Agnieszka Pawlus
Beata Peszko
Stargard okiem siódmoklasistów
Jak co roku Dzień Patrona Szkoły, Bohaterów Westerplatte, uczniowie klas siódmych obchodzili, poznając okolicę. W tym roku klasy 702, 703, 704 i 705 wybrały się do Stargardu. Spacerowały z przewodnikiem po mieście, odwiedziły jeden z najcenniejszych zabytków Pomorza Zachodniego - kolegiatę NMP Królowej Świata, przeprowadziły szereg ciekawych doświadczeń w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY, próbowały też swoich sił podczas warsztatów z długopisami 3D. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni.
A. Krawiec8
Wyjazd klas VI do MRU
W dniu 28.09.2023 z okazji obchodów święta szkoły, grupa wiekowa klas szóstych wraz z wychowawcami, udała się do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - Umocniony Łuk Odry i Warty lub Front Ufortyfikowany Łuku Odry-Warty - system umocnień stworzony przez Niemców w latach 1934-1944 dla ochrony wschodniej granicy Rzeszy (Bramy Lubuskiej i przedmościa odrzańskiego). Zlokalizowany w województwie lubuskim, nieopodal Międzyrzecza.Pani przewodnik oprowadziła nas po największym podziemiu fortyfikacyjnym świata oraz zaznajomiła z historią tego niezwykłego miejsca.Uświadomiła nam również ,że w tej chwili jest to także rezerwat nietoperzy, w którym zimuje ponad 30 tys. osobników należących do 12 gatunków nietoperzy. Łączną długość podziemnych korytarzy szacuje się na około 32-35 km.Po zwiedzaniu podziemi, odbyło się wspólne ognisko przy którym mogliśmy podzielić się wrażeniami.Jak spędziliśmy czas, można oglądnąć w galerii zdjęć.
7
Spotkanie czytelnicze w klasach I
Dnia 19 października rozpoczęliśmy cykl comiesięcznych spotkań czytelniczych, których celem jest zachęcanie uczniów do spędzania wolnego czasu z książką. Na początek do pierwszoklasistów przybył wróbelek Elemelek. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali przygód wesołego ptaszka, w interpretacji pań z biblioteki szkolnej. Ciekawość podsycała tajemnicza walizka, w której zgromadzone były różne rekwizyty. Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami dla pani Agnieszki i pani Joli. Już czekamy na kolejne!
Organizator: Mariola Nogły
Konkurs Wiedzy o Papieżu
2 października 2023 r. przedstawiciele klas V udały się na konkurs Wiedzy o Papieżu do Katolickiej Szkoły Podstawowej. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn reprezentujących szkoły z rejonu gorzowskiego. Nasi uczniowie po zaciętej walce wywalczyli I miejsce.
Nasza drużyna składała się z trójki uczniów - Wojciecha Oracz (501), Zuzanny Fiałkowskiej (505) i Antoniego Świątkowskiego (505). Na wręczenie nagród przybył ks.Bp. Tadeusz Lityński.
Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom! Relacje można zobaczyć na stronach: Link 1 , Link 2
s. Matusiak Dalia
Wycieczka klasy 403 do stacji meteorologicznej
W piątek 13 października klasa 403 odbyła przyrodniczą wycieczkę do stacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gorzowie Wlkp.Uczniowie w ramach lekcji przyrody mogli zapoznać się ze składnikami pogody i przede wszystkim z przyrządami, które służą do ich pomiaru. Poznali trochę histori pomiarów w naszym mieście, pracę meteorologa i mieli okazję podziwiać piękne widoki z dachu stacji. Pogoda nam dopisała.
Karolina Goldberg
Wycieczka do Owczogrodu
10 października 2023 r. klasy 208 i 304 wybrały się do Owczogrodu w ramach realizacji tematyki "Zwierzęta w gospodarstwie". Uczniowie z dużym zainteresowaniem przysłuchiwały się opowieściom pasterza, który opowiedział o swojej pracy oraz przedstawił kilka ciekawostek z życia i hodowli owiec. Z zapartym tchem oglądaliśmy pokaz zaganiania owiec przez psa rasy border collie. Dużą atrakcją okazał się labirynt z balotów siana i poszukiwanie ukrytego skarbu. Zabawy i ruchu było co niemiara! A to nie był koniec wrażeń. Na dzieci czekały jeszcze zadania - wyzwania, które dla hodowcy owiec są codziennością oraz praca plastyczna z wykorzystaniem owczej wełny. Na zakończenie wycieczki upiekliśmy kiełbaski podczas wspólnego ogniska.
Serdecznie dziękujemy #Owczogród za wspaniały dzień w towarzystwie uroczych owiec!
Zobaczycie nas tu:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=703087681843569&id=100064270290600
Katarzyna Bielska, Małgorzata Protoklitow
18
KONCERT CHARYTATYWNY klas I-III "Promyk Słońca dla Pani Ewy"
5 października 2023 r. odbył się długo wyczekiwany Koncert Charytatywny pod hasłem "Promyk Słońca 🌞 dla Pani Ewy" przygotowany przez nauczycieli i uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Wydarzenie było pełne kolorów, tańca, muzyki i dobrej zabawy. Śpiew najmłodszych uczniów oraz ciekawe choreografie zachwyciły publiczność. Dowodzą temu, płynące do nas z różnych stron słowa uznania, które nie ukrywamy, bardzo nas cieszą! ❤️
Dziękujemy Rodzicom, Dziadkom i wszystkim Gościom za tak liczne przybycie!
Dziękujemy za każdą wrzuconą do puszki cegiełkę, za każde oddane serce!
Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice spisaliście się na 🥇 medal. 💛🧡❤️
Niech ta pozytywna energia, radość i ciepłe wspomnienia pozostaną z nami na długo!
ZAPRASZAMY NA FUNPAGE EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ NA Facebooku. TAM ZNAJDZIECIE JESZCZE WIĘCEJ ZDJĘĆ I FILMIKÓW Z TEGO WYDARZENIA 😊.
Oto link:https://www.facebook.com/profile.php?id=10009301628144623
Wyjście klasy 601 do kina
W poniedziałek 9 października 2023r., uczniowie klasy 601 wraz z wychowawcą klasy p. Krzysztofem Klukiewiczem i p. Justyną Jaworską -Głazik, wybrali się do kina na film pt." O psie, który jeździł koleją". Uczniowie mieli okazję zobaczyć i porównać, czym różni się film od książki o tym samym tytule. Klasa miło spędziła czas w sali kinowej, nie brakowało chwil śmiesznych i wzruszających, a po powrocie do szkoły, na kolejnej lekcji języka polskiego, była okazja aby podzielić się swoimi wrażeniami i odczuciami na temat filmu.
Krzysztof Klukiewicz
Archiwum Aktualności