Nawigacja

  • Śpiewamy dla Polski

    Dzień 11 listopada 1918 r., to szczególna i ważna data w polskiej historii. W tym dniu naród polski, który przez 123 lata był pozbawiony wolności i własnego państwa, odzyskał niepodległość. Wreszcie, po raz pierwszy od 1795 roku, na mapach Europy, pojawiła się nazwa „Polska” jako samodzielne państwo z własnymi granicami.

    Chcąc uczcić tak ważne dla Polaków święto w dniu 16 listopada 2023 r. uczniowie klas 6 i 7 wzięli udział w koncercie „Śpiewamy dla Polski”.

    Na koncercie obecny był pan dyrektor Jerzy Koziura, panie wicedyrektor Magdalena Molik, Barbara Bilińska, Ewa Gałat, Dorota Lisowska oraz pracownicy szkoły.

    Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego, następnie każda z klas zaprezentowała wybrany przez siebie utwór. Atmosfera była podniosła i uroczysta, co uczniowie i nauczyciele podkreśli odświętnymi strojami.

    Po wysłuchaniu wszystkich utworów zabrała głos pani dyrektor Magdalena Molik, a następnie pan dyrektor Jerzy Koziura, którzy wręczyli wychowawcom dyplomy oraz cukierki dla uczniów.

    Na koniec uroczystości wychowawcy klas 6 i 7 wraz z panią dyrektor Magdalena Molik, zaśpiewali  utwór Lombardu pt. „Przeżyj to sam”.

    Jolanta Pietraszewska

     

  • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

    “Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,

    aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,

    którzy razem uczą się, działają…,

    żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…,

    żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,

    pilnował porządku i praworządności…

                                                                                                                            Janusz Korczak

     

    30 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.

    Głosami szkolnych wyborców zostało wybrane Prezydium na rok szkolny 2023/2024:

    Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Cezary Nicpoń (606)

    Zastępcy Przewodniczącego - Margarita Kyrpan (401) i Szymon Klawiński (705)

    Sekretarz -Natalia Musialska (705)

    Rzecznik Praw Ucznia-Yuliia Fylystyn  (802)

     

    Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

    Wszystkich uczniów zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu.

     

                                                              Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

  • Odkrywamy tajemnice podwodnego świata

    Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoją pasję i zdolności podczas niedawnej wystawy modeli rafy koralowej.Ta inicjatywa doskonale wpisuje się w temat lekcji o parzydełkowcach i podwodnym świecie, który był inspiracją do stworzenia tych niezwykłych dzieł.W trakcie lekcji o parzydełkowcach, uczniowie zgłębiali tajemnice życia morskiego, zdobywając wiedzę na temat roli i znaczenia tych organizmów w ekosystemie. Projekt modelu rafy koralowej był świetną okazją do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy i stworzenia trójwymiarowej prezentacji podwodnego świata.

     

    Rzuchowska Anna

  • Poland is Cool

    Czas jesienny to nie jest czas nudy. Pogoda nie sprzyja długim spacerom, ale z pewnością jesień to też czas szczególnych świąt, czas na lekturę czy obserwacje przyrody.Uczniowie klas 4,5 oraz 6 wraz z nauczycielami języka angielskiego w formie graficznej i opisowej udowodnili jak ważne jest dla nich Święto Niepodległości oraz że Poland is Cool, ale też jak piękna jest jesień w ich opisach i rysunkach. A wszystko to w języku angielskim i do obejrzenia w holu oraz  na drugim piętrze segmentu A.

    Zapraszamy do obejrzenia prac
     

    Agnieszka Szatkowska

  • Tygodzień Języków Obcych w klasach 5 i 6

    W ramach Tygodnia Języków Obcych w klasach 5 i 6, tuż po przeprowadzeniu lekcji o ciekawostkach językowych uczniowie mieli okazję rozwiązywać  krótki Language Quiz. W ten sposób wykazali się wiedzą o językach, ich pochodzeniu, nazwach czy różnorakich alfabetach.W dniu 13 listopada uczniowie wyróżniający się swoją wiedzą w tym zakresie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Byli to: Gabriela Siedlecka z klasy 501, Julia Szymańska z klasy 501, Miłosz Maciantowicz z klasy 505, Szymon Zięba z klasy 601.

    Bardzo im gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

    Agnieszka Szatkowska

  • Razem w Klasie

      W październiku Fundacja Szkoła z Klasą podsumowała i zakończyła roczny program wspierający integrację dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji i uchodźctwa pod hasłem Razem w Klasie. Nie oznacza to jednak, że działania rozpoczęte w ramach jego realizacji, zostały zakończone.

    Naszą szkołę reprezentowały w programie pani Magdalena Molik i pani Agnieszka Zatylna. Dodatkowo wzięły również udział w uzupełniającym projekcie Krople Uważności,  realizowanym we współpracy z fundacjami Szkoła z Klasą oraz Edumind. Uważność w Edukacji i objętym honorowym patronatem Konsultant Krajowej w Dziedzinie Psychiatrii Dzieci i Młodzieży dr n. med. Aleksandry Lewandowskiej. Spotkania pod hasłem (S)pokój nauczycielski  to pigułka wiedzy o mindfulness, czyli materiały wraz z podstawowymi ćwiczeniami pozwalającymi zadbać o wewnętrzną równowagę nauczycieli i uczniów, które można wykorzystać w pracy, nie tylko  w grupach wielokulturowych.

     

     

    Podczas szeregu szkoleń, a także spotkań indywidualnych z trenerami rozmawialiśmy o strategiach integracji uczniów obcojęzycznych, technikach budowania pozytywnej dynamiki grupy międzykulturowej, technikach radzenia sobie ze stresem czy przełamywaniu bariery językowej w procesie edukacji. 

    W trakcie trwania programu szkoła wzbogaciła się o pakiety materiałów wykorzystywane szczególnie na zajęciach języka polskiego jako obcego, m.in. przewodnik przygotowany przez psychologów, zawierający całościową koncepcję działania w klasie wielokulturowej oraz plakaty do aktywnych działań integrujących grupę, pięknie zilustrowane przez Martę Zabłocką karty – kalambury do zabawy Wspólny język, czy zbiór opowiadań Asy Internetu i Turniej (w wersji polskiej i ukraińskiej) napisany przez Przemysława Staronia i Martę Florkiewicz-Borkowską.
             Otrzymane od fundacji materiały są dostępne dla nauczycieli w szkolnej bibliotece, a zdobyte wiadomości i doświadczenia będą nadal wykorzystywane w pracy z uczniami obcojęzycznymi.

     Więcej informacji znajdziecie  na stronie: https://www.szkolazklasa.org.pl

     

    Agnieszka Zatylna

  • WygrajMY czyste powietrze

    Mamy zaszczyt ogłosić, że jedna z naszych utalentowanych uczennic, Helena Michalak, z klasy 604, zdobyła II miejsce w konkursie na projekt ulotki w ramach kampanii edukacyjno - promocyjnej WygrajMY czyste powietrze organizowanej przez Urząd Miasta Gorzów.Konkurs był skierowany do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych i miał na celu uświadamianie mieszkańcom szkodliwości spalania odpadów w domowych urządzeniach grzewczych.To wspaniałe osiągnięcie, które pokazuje zaangażowanie naszych uczniów w edukację ekologiczną społeczności.Gratulujemy Helenie kreatywności i zaangażowania oraz dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.Jej projekt jest inspiracją dla innych uczniów i przypomnieniem o naszym wspólnym obowiązku dbania o środowisko naturalne.

    Anna Rzuchowska

  • Bal jesieni


  • Warsztaty klas 601 i 602 w Miejskim Ośrodku Sztuki

    Uczniowie klas 601 i 602 w środę 8.11.2023r., wzięli udział w warsztatach filmowych zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim. Zajęcia rozpoczęły się od projekcji filmu "Neneh: gwiazda baletu, następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których wypowiadali się na temat różnic międzyludzkich, różnic kulturowych, niepełnosprawności, dobrych relacji z rodziną i rówieśnikami, hejtem w Internecie, radzeniem sobie z emocjami, nazywaniem uczuć. Uczestnicy dzielili się  pomysłami i własnymi doświadczeniami. Poruszony został  też element profilaktyczny, taki, jak udostępnianie swojego wizerunku w Internecie. Uczniowie mieli też szansę zintegrować się miedzy klasami. Opiekunami w czasie wyjścia byli: p.Beata Peszko, p.Aleksandra Krawiec, p.Krzysztof Klukiewicz

    K. Klukiewicz

  • Wycieczka do Chlebowego Domu.

    W dniu 27.10.2023 klasy 502 oraz 605 udały się na wycieczkę do Chlebowego Domu w miejscowości Marianowo. Uczniowie formowali chleb, podpłomyki, drożdżówki i ciasteczka. Zyskali wiedzę na temat rodzajów mąk oraz zalet dobrego pieczywa. Dzieci mogły poczuć się jak piekarze i cukiernicy. Dodatkowo warsztaty uatrakcyjnione zostały zabawami i grami integracyjnymi na placu zabaw oraz przejażdżką elektrycznym pojazdem wycieczkowym po okolicy. Uczniowie mogli podziwiać piękne widoki i poczuć wiatr we włosach. Na koniec zajęć dzieci jadły przygotowaną przez organizatorów smaczną pizzę.Wycieczka przebiegła w atmosferze bezpieczeństwa, nauki i dobrej zabawy.

    Opiekunowie:- Barbara Gizmunt- Jolanta Pietraszewska- Cezary Marciniak- Marcin Gałat

  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

    30 października br. w naszej szkole odbyłysię demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń klas IV-VIII mógł oddać swój głos na jednego z kandydatów i tym samym zadecydować, kto zostanie nowym przedstawicielem naszej uczniowskiej społeczności. Wydarzenie to poprzedziła krótka kampania wyborcza, podczas której kandydaci mogli zaprezentować swoja sylwetkę i hasła wyborcze.Nowo wybranemu Samorządowi gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów!
    Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

  • Co słychać w gabinecie chemicznym?

    Czas szybko mija... zwłaszcza na lekcjach chemii. Uczniowie klas siódmych w październiku sumiennie pracowali, wykonując doświadczenia i proste eksperymenty uczniowskie metodą małej skali. Mieszali i rozdzielali, utrwalając wiedzę o mieszaninach i ich metodach rozdziału. Korzystając z faktu, iż wokół piękna złota jesień na stoły laboratoryjne trafiły również kolorowe liście, z których wyodrębniano chlorofil.

    Nauczyciel chemii K.Marek

  • Charytatywny Bieg w Piżamach

    27 października uczniowie naszej szkoły podjęli wyjątkową inicjatywę biorąc udział w charytatywnym Biegu w Piżamach.  Wyjątkowe wydarzenie, bo mające na celu zsolidaryzowanie się z dziećmi i młodzieżą, które na co dzień w klinikach onkologii i hematologii spędzają cały czas w piżamach. Uczniowie, którzy wzięli udział w biegu pokonali dystans 20km! Nie zawiedli również nauczyciele!Dokładna fotorelacja na stronie facebookowej Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy za włączenie się do akcji i liczymy na Was za rok!Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

    Katarzyna Marek

  • Warsztaty w Miejskim Ośrodku Sztuki

    30 października br. uczniowie klas ósmych byli gośćmi Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim. Uczestniczyli w projekcji filmu Żałuję oraz warsztatach. Całe wydarzenie odbyło się w ramach profilaktyki agresji i przemocy rówieśniczej. Pani Iwona Bartnicka, prowadząca zajęcia z młodzieżą naszej szkoły, poruszyła  bardzo wiele istotnych tematów, m.in. konsekwencji niereagowania na przemoc. Warsztatom towarzyszył krótki wykład w oparciu o film, dotyczący m.in. dynamiki zjawiska przemocy rówieśniczej oraz dyskusja uczestników spotkania o tego rodzaju zachowaniach. Wyjście to, było wartościową lekcją skłaniającą do refleksji...

    Katarzyna Marek

  • Czas zadumy

    Przełom października i listopada to czas zadumy. Póżnym popołudniem 25.10. uczniowie klasy 705 wraz z wychowawcą postanowili pochylić się nad II częścią Dziadów Adama Mickiewicza, by nie tylko poznać klasykę polskiej literatury, ale również przyjrzeć się wskazówkom moralnym, jakie płyną z tego dzieła. Było to niezwykłe spotkanie!


    A. Krawiec

  • Tydzień Języków Obcych.

    W dniach 23 -27 października obchodzony był Tydzień Języków Obcych. Choć oficjalnie jest to jeden dzień, a mianowicie 26 września, to nasza szkoła świętuje cały tydzień. W ramach tygodnia uczniowie mieli okazję zakupić pyszne muffiny i poznać swą przyszłość dzięki ukrytym w nich wróżbom. Mogli poszukiwać obrazów i haseł na terenie szkoły i rozwiązywać zadania dotyczące języka obcego lub wziąć udział w quizie językowym poprzedzonym  lekcją tematyczną. Inni poszukiwali najdłuższych wyrazów w różnych językach podczas gdy ich koledzy i koleżanki wędrowali po szkole podając sobie serce pełne dobroci i uprzejmości. Wspólnie stworzyliśmy kodeks ucznia w najpopularniejszych językach nauczanych i słyszanych w naszej szkole. Prace plastyczne, plakaty, projekty, wystawy oraz film Motherland dopełniły ten tydzień. Tydzień świętowania różnorodności językowej.

    FOTORELACJA
    Zapraszamy za rok i dziękujemy - nauczyciele języków obcych.

     

    Agnieszka Szatkowska

  • Szkoła bez ocen

    Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo prezentującym program pilotażowy Szkoła bez ocen.

    FILM

     

  • Globalne Współzależności – moje powiązania ze światem.

    Klasa 702 jest już po swoich pierwszych zajęciach projektowych. Było krytycznie. Zastanawialiśmy się jak mówić niestereotypowo o ludziach na świecie.

    Podjęliśmy też tematy turystyki slumsowej, wyzysku pracowników, refleksji na temat własnych zachowań konsumenckich w obszarze elektroniki.

    Uczniowie na własnej skórze przekonali się jak działają współzależności, że jesteśmy częścią procesów gospodarczych, politycznych, społecznych i odgrywamy w nich większą lub mniejszą rolę poprzez nasze zachowania czy działania i wybory.

    Zastanawialiśmy się jaką tajemnice kryje nasz smartfon i jakie koszty ponoszą kraje Południa w związku z wydobyciem surowców do produkcji smartfonów. Zapoznaliśmy się z zasadą 6R (Rethink, Refuse, Reduce, Recycle, Recover )– czyli Pomyśl – Odmawiaj – Ograniczaj - Używaj wielokrotnie – Odzyskuj – Naprawiaj.

    Dwie godziny zajęć minęły niezwykle intensywnie i szybko. A podsumowaniem zajęć były słowa afrykańskiej noblistki Wangari Maathai  „To małe rzeczy, które robią  zwykli ludzie zmieniają świat”.

     

    Agnieszka Pawlus i Aneta Beresińska

  • Szkolne eliminacje w konkursie matematyczno-informatycznym "Ale Mózgi" 2023

    26 października 2023 roku był dniem pełnym  wyzwań dla uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w eliminacjach ogólnopolskiego  konkursu matematyczno-informatycznego "Ale Mózgi". Wydarzenie zgromadziło młodych pasjonatów matematyki i informatyki, gotowych do zmierzenia się z trudnymi zadaniami. Każdy z uczestników miał okazję udowodnić swoje umiejętności i pasję do matematyki oraz informatyki.
     

    Eliminacje "Ale Mózgi" toczyły się w duchu zadań matematycznych i informatycznych. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami wymagającymi kreatywnego myślenia,  rozwiązywania problemów i zagdek logicznych. Eliminacje w konkursie "Ale Mózgi" 2023  to nie tylko wyzwanie intelektualne, ale także okazja do pokazania pasji i zaangażowania w naukę. Gratulujemy uczestnikom udziału i życzymy awansu do II etapu konkursu dotyczącego programowania w języku Python. Wyniki zostaną ogłoszone między 10 - 20 grudnia.

    P. Jodko

  • What is your hobby?

    What is your hobby?Uczniowie klas trzecich na lekcjach języka angielskiego prezentują swoje zainteresowania i pasje. Występom towarzyszą ogromne emocje. Uczniowie przejawiają zainteresowania muzyczne, sportowe, taneczne, artystyczne w dziedzinie  rękodzieła, są też młodzi pasjonaci gotowania, miłośnicy wojska i ćwiczeń akrobatycznych. Chociaż mówienie o swoich pasjach w języku angielskim nie jest proste, to nasi uczniowie radzą sobie doskonale!

    Anna Sroka

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim
E-mail szkoły: sp20@edu.gorzow.pl
Telefon: (095) 722-94-55
Adres szkoły: ul. Szarych Szeregów 7
66-400 Gorzów Wielkopolski
Poland