Nasza szkoła włączyła się kolejny raz do akcji "Pola Nadziei", której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby chorych na nowotwory oraz zebranie środków wypełniających luki w budżecie gorzowskiego Hospicjum św. Kamila.
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu sprzedawali cebulki żonkili i wspólnie udało nam się zebrać i przekazać na rzecz hospicjum 854,24 zł.
Dzięki zaangażowaniu klas i ich wychowawców wiosną wokół szkoły zakwitną Pola Nadziei, a hospicjum będzie mogło otaczać opieką swoich pacjentów i ich rodziny.
opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Judyta Kuszyńska
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z kl. 805 przygotowali dla młodszych kolegów spektakl pod tytułem „Mały Książę”. Ułożyli scenariusz, zadbali o dekoracje, rekwizyty i kostiumy. Wytrwale ćwiczyli, aby móc zaprosić wszystkich chętnych na przedstawienie. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z uwagą i w skupieniu obejrzeli sztukę.
To już trzeci spektakl przygotowany przez wolontariuszy. Rok temu zaprosili nas na Czerwonego Kapturka, a dwa lata temu na „Świnkę Peppę”. Jesteśmy pod wrażeniem kreatywności i zdolności aktorów. Dziękujemy i czekamy na kolejne przedstawienia.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Judyta Kuszyńska
20 listopada 2024r., uczniowie klasy 701, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez Restaurację Tarantino. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zobaczyć, proces przygotowania burgerów. uczniowie wcielili się w kucharzy, przygotowywali składniki i samodzielnie według swojego pomysłu komponowali swojego burgera. Było pysznie, kolorowo i wesoło.
W piątek 15 listopada 2024r., uczniowie klasy 701 uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez pracowników Biblioteki przy Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim. Warsztaty dały możliwość bliższego poznania siebie poprzez integrację oraz zapoznania się z literaturą i gatunkami literackimi. W spotkaniu poruszono również wątek gorzowskich legend o smokach. Uczestnicy bawili się doskonale
15 listopada uczniowie klasy 604 wzięli udział w warsztatach cukierniczych. Zajęcia odbywały się w niewielkiej Manufakturze Słodyczy Babeczki & Cukiereczki.
Celem wycieczki było poznanie tajemnicy powstawania słodkich karmelków i lizaków.
Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać proces ręcznego wykonywania słodkości- od wylewania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu naturalnych smaków i kolorów aż do pakowania gotowych produktów.
Każde dziecko wcieliło się w rolę cukiernika i samodzielnie wykonało kolorowego lizaka.
Justyna Jaworska- Głazik
Szkolne Koło Caritas zaprasza do włączenia się w akcję charytatywną POMOC ŚWIĘTEMU MIKOŁAJOWI. Akcja polega na zbiórce kosmetyków (żeli, szamponów, dezodorantów oraz kremów) dla ubogich. Rzeczy te zostaną przekazane na Wigilii zorganizowanej dla tych osób, na której nasi wolontariusze będą czynnie pomagać.Zachęcamy do klasowego, bądź samodzielnego, przygotowania jakiejś paczki dla osoby potrzebującej (składającej się z artykułów kosmetycznych). Artykuły zbieramy do 27/28 listopada. Można przekazywać je bezpośrednio do s. Dalii (sala 15B), p. Małgorzaty Jaskólskiej (13B), siostry Bogusi, bądź przez naszych wolontariuszy. Z góry dziękujemy za pomoc w organizacji czasu świątecznego dla potrzebujących.
Tego jeszcze nie było :-) ! Autorski poemat o wielkich władcach Polski w języku angielskim zaprezentowali uczniowie klasy 502 swoim młodszym kolegom i koleżankom. Na całe szczęście pojawił się też (pół)profesjonalny komentarz wyjaśniający, dzięki, któremu imię Casimira the Great nie stanowiło dla nikogo tajemnicy.
Gratulacje dla dzielnych występujących: Amelii Kraus, Amelii Jędrzejczak, Igi Januchowskiej, Zuzanny Kadziewicz, Szymona Lehmana, Radka Sawickiego, Dominika Żardeckiego, Antoniego Bronieckiego i Nikodema Brukszty, a także wielkie podziękowania dla wspaniałej publiczności z zerówki.
11 listopada to szczególna data dla Polaków. Obchodzimy wówczas Narodowe Święto Niepodległości.
W naszej szkole wydarzenia związane ze Świętem Niepodległości były omawiane na lekcjach historii i lekcjach wychowawczych. Szczególny charakter przybrały one w tym roku, bowiem w przeddzień narodowego święta, zamiast dorocznej akademii , każda grupa wiekowa wykonała szereg różnorodnych i ciekawych zadań. Uczniowie klas IV wysłuchali czytanej przez starszych kolegów i koleżanki, interesującej historii związanej z wydarzeniami 11 XI i wykonali patriotyczne zakładki do książek. Piątoklasiści wykonali piękne „Karty z życzeniami dla Polski”. Uczniowie klas VI zorganizowali rozśpiewane „Spotkanie z piosenką patriotyczną” . Uczniowie starszych klas 7 i 8, wykonali dostojne murale pod hasłem „Dziękujemy Ci Polsko”. Równo o godzinie 11.11 nauczyciele i uczniowie odśpiewali Hymn Polski, bowiem w kalendarz szkolnych obchodów na stałe wpisał się ten zwyczaj. Efekt zadań, które w całości tworzyły doniosłe wydarzenie szkolne, można podziwiać w holu szkołyi na szkolnych korytarzach barwnie przyozdobionych kolorowymi kotylionami.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
W ostatnim tygodniu października uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obchodzili Tydzień Uczniowskiej Supermocy. Dzieci podjęły wiele aktywności, które pomogły odkryć ich mocne strony, zwiększyć poczucie własnej wartości oraz wzmocnić swój pozytywny wizerunek. W zorganiozwanym Festiwalu Talentów zaprezentowało się mnóstwo zdolnych, pracowitych i odważnych uczniów, energicznie dopingowanych przez swoich rówieśników. To był piękny tydzień, który dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń!
Wraz z końcem października w klasach I-III odbył się Bal Jesieni. Wszyscy udowodnili, że jesień jest kolorowa i radosna!Szkolny korytarz zapełnił się przepięknymi, kolorowymi i pomysłowymi strojami. Zabawę dopełniały piosenki i wierszyki o jesieni, zagadki oraz wspólne tańce. Wszyscy świetnie się bawili- jesień naprawdę rzuciła na nas czar!
W dniu 29 października społeczność naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Dnia w Piżamie. Wydarzenie to symboliczny gest solidarności z chorymi dziećmi, przebywającymi na oddziałach onkologicznych, dla których piżama jest niestety ubiorem codziennym. Głównym punktem tego wydarzenia był Charytatywny Bieg w Piżamie, który odbył się w hali sportowej.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji. Wasza obecność to piękny przykład na to, jak można połączyć radość z pomocą innym!
W piątek tj. 18.10.2024 uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Do złotej dziesiątki zakwalifikowali się niżej wymienieni uczniowie: Oliwia Wroniak 504, Antonina Kubiak 403, Grzegorz Szczerbicki 801, Oliwia Panocka 801, Marta Kostrzewa 407, Jan Suchodolski 702, Maja Matusiak 504, Aleksander Kaczmarek 501, Malwina Splecer 604, Ania Szkudlarek 801.
Kolejna edycja konkursu w nowym roku szkolnym 2025/2026.
Organizator: T. Jankowski
W dniu 17 października klasy 404 i 405 rozpoczęły swoją przygodę w ramach projektu edukacyjno-krajoznawczego Kwazar. Projekt Kwazar to cykl zajęć prowadzonych przez PTTK. W trakcie pierwszego spotkania klasy odbyły wędrówkę po Gorzowie.Uczniowie poznali ciekawostki dotyczące miasta. Wysłuchali legendy o studni czarownic czy informacji o pochodzeniu fontanny Pauckscha. Pracując w grupach dokładnie zmierzyli pozostałości murów miejskich oraz dokonali pomiaru dębu Maxa Bahra.W samej Katedrze dzieci odkryły ukrytego orła askańczyków oraz wizerunki świętych na niektórych elementach konstrukcji kościoła. W przerwie długiego i wymagającego spaceru po mieście był też czas na słodkie łakomstwo w jednej z cukierni. Było pouczająco, wymagająco i ciekawie.
Agnieszka Szatkowska, Karolina Goldberg
17 października uczniowie klasy 407 mieli wyjątkową okazję odwiedzić Małe Centrum Nauki Sowa, które okazało się prawdziwą skarbnicą wiedzy i zabawy. Pierwszym przystankiem były interaktywne stanowiska, dzięki którym uczniowie mogli lepiej zrozumieć zasady rządzące światem nauki i technologii.
W Centrum Nauki odbyły się także warsztaty, w których dzieci mogły konstruować różnego rodzaju budowle, w tym latające obiekty i inne kreatywne konstrukcje. Praca w grupach rozwijała ich zdolności współpracy oraz umiejętności inżynieryjne. Uczniowie z zapałem łączyli różne materiały, eksperymentując wytrzymałość swoich projektów.
K. Marek
09 października w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Ramach Igrzysk Dzieci, uczennice reprezentujące naszą szkolę zajęły I miejsce. Skład sztafety:
1. Antropik Antonina
2. Bielecka Hanna
3. Slota Solomia
4. Kondratowicz Izabela
5. Jusza Wiktoria
6. Gerlach Aleksandra
7. Tsymbal Maria
8. Słaby Dominika
9. Bartuzi Oliwia
10.Kononenko Ksenia
11.Bartuzi Oliwia
12.Ziębakowska Lena
14.Rzepecka Antonina
dziękujemy zawodniczkom za godne reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej owocnej sportowej kariery.
Opiekun: Arleta Stanulewicz
25 września w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Ramach Igrzysk Dzieci uczennice reprezentujące naszą szkolę zajęły zaszczytne miejsca:
Hanna Bielecka II miejsce kl. 606
Solomia Slota III miejsce kl.607
Maria Tsymbal IV miejsce kl.503
Zawodniczkom gratulujemy sukcesów. Pozostałym uczennicom dziękujemy za udział w zawodach i godne reprezentowanie szkoły.
Opiekun A. Stanulewicz
W tym roku szkolnym, była to już siódma edycja międzyszkolnego turnieju Piłki Nożnej ,,20 CUP,,. Tak jak w poprzednich edycjach zmierzyliśmy się z różnymi szkołami o puchar Dyrektora Szkoły. Podczas imprezy gościliśmy takie szkoły jak: SP Kłodawa, SP Jenin, SP Bolemin, SP Santok, SP 21 Gorzów Wlkp., oraz my jako gospodarze wystawiliśmy dwa zespoły. Turniej był bardzo wyrównany, ale najważniejsze, że wszystkie mecze przyniosły mnóstwo emocji dla licznie zgromadzonej publiczności, a to w piłce nożnej jest najważniejsze, wynik jest sprawą drugorzędną.
Końcowa klasyfikacja:
1. SP21 Gorzów Wlkp.
2. SP20 I Gorzów Wlkp.
3. SP Jenin4
4. SP Kłodawa
5. SP Santok
6. SP Bolemin
7. SP 20 II Gorzów Wlkp.
Nagrody Indywidualne:
Najlepszy Bramkarz: Konrad Wolański SP Jenin
Najlepszy Zawodnik: Fabian Żelachowski SP21 Gorzów Wlkp.
Król Strzelców: Wojciech Byczkowski SP20 Gorzów Wlkp.
Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 20
Ogromne podziękowania dla:
- Nadii Kotuli, Gabrieli Garncarek, Mai Giżyckiej, Leny Gerłowicz,
które tego dnia pracowały przy stoliku sędziowskim.
- Naszych absolwentów, którzy podczas turnieju pełnili funkcję sędziów: Szymon Grabowski oraz Nikodem Gireń.
- Pana Jarosława Koitki, który wrócił do roli niezawodnego fotografa.
- Rodziców naszych uczniów, którzy przygotowali wypieki na kiermasz ciast: Pani Białek, Pani Bochenek, Pani Kaczmarska, Pani Kozłowska, Pani Szczepańska, Pani Gojżewska, Pani Wojtal, Pani Nicpoń, Pani Kołupajło
Do zobaczenia za rok!:)
Organizator: T. Jankowski
Na początku października uczniowie klas czwartych naszej szkoły mieli wyjątkową okazję odwiedzić Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. Wizyta miała na celu poszerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz zapoznanie się z pracą strażaków. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w pogadance, która dotyczyła różnych zagrożeń oraz sposobów reagowania w sytuacjach kryzysowych. Strażacy omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa, które warto znać, zarówno w domu, jak i w szkole. Największą atrakcją okazała się prezentacja sprzętu strażackiego. Uczniowie mieli szansę zobaczyć z bliska wozy strażackie, a także różnorodne narzędzia wykorzystywane w akcji ratunkowych. Dzięki temu dowiedzieli się, jak ważna jest rola strażaków w naszej społeczności.
Wizyta w straży pożarnej była nie tylko pouczająca, ale także bardzo inspirująca. Uczniowie wrócili do szkoły z nową wiedzą oraz przekonaniem, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo.
Wychowawcy klas IV
Nazwa szkoły: | Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wielkopolskim |
E-mail szkoły: | sp20@edu.gorzow.pl |
Telefon: | (095) 722-94-55 |
Adres szkoły: | ul. Szarych Szeregów 7 66-400 Gorzów Wielkopolski Poland |