Strona główna
Aktualności
Wakacyjna Bomba!
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego udało się sfinalizować zakup nowych kompletów sportowych dla uczniów naszej szkoły. Dzięki akcji ,,Kopsnij 20 dla 20,, oraz wsparciu Rady Rodziców oficjalnie możemy przedstawić nasze nowe stroje. Dodatkowym smaczkiem jest złoty akcent, bo przecież rok w rok nasi uczniowie wracają ze złotymi medalami z różnych dyscyplin sportowych. Zakupiliśmy 50 sztuk, które dzielą się na 30 granatowych koszulek chłopięcych , oraz 20 różowych przeznaczonych dla dziewczynek. Rada rodziców ufundowała głośnik, który zostanie wykorzystany przy prowadzeniu zajęć sportowo-artystycznych.
Niemiecki w praktyce
Niemiecki w praktyce, czyli ósmoklasiści z SP 20 zamawiają w McDonalds!
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły udowodnili, że nauka języka obcego nie musi kończyć się na podręcznikowych regułkach. W ramach innowacyjnego projektu sekcji językowej ósmoklasiści w czerwcu opuścili mury klas i ruszyli do restauracji McDonalds, aby sprawdzić swoje umiejętności w realnych, codziennych sytuacjach. Czerwcowe wyjścia edukacyjne miały charakter cykliczny i objęły kilka grup uczniów. Głównym zadaniem każdego ósmoklasisty było samodzielne złożenie zamówienia oraz komunikacja wyłącznie w języku niemieckim. Przełamanie bariery językowej i praktyczne wykorzystanie nowo poznanego słownictwa kulinarnego przyniosło młodzieży mnóstwo satysfakcji, stanowiąc świetne, praktyczne podsumowanie roku szkolnego. Projekt miał również wyjątkowy wymiar społeczny. Wyjścia połączyły i zintegrowały uczniów, którzy na co dz
THE BIG CHALLENGE
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że chętnie rozwijają swoje umiejętności językowe w zakresie języka angielskiego. Grupa ponad 40 osób spróbowała swoich sił w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu The Big Challenge. Tegoroczny konkurs przyniósł nam aż dwa medale - na poziomie pierwszym zdobył go Piotr Chlebicki z klasy 506, a na poziomie trzecim, już po raz trzeci, otrzymała go Anastazja Dębicka z klasy 703. Dodatkowo, poza Anastazją i Piotrem, jeszcze troje uczniów zostało wyróżnionych wyjątkowym Certificate of Excellence za uzyskanie najwyższych wyników. Byli to: Wiktoria Musik z klasy 704, Michał Kurowski z klasy 701 oraz Oliwier Tarkawian z klasy 705. Wśród uczestników znalazła się spora grupa uczniów, którzy jak dotąd nie opuścili żadnej edycji organizowanej w naszej szkole i już zapowiadają swój udział w przyszłym roku. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom
Konferencja prasowa w Willi Fabrykanta
8Nasi uczniowie skorzystali z zaproszenia/ vouchera, który otrzymali w prezencie od pani Ewy Pawlak i w poniedziałek 8 czerwca przybyli na konferencje prasową zorganizowaną w Willi Fabrykanta - siedzibie Muzeum Lubuskiego. Ze strony muzeum w spotkaniu udział wzięli pani Ewa Pawlak, muzealnicy Stanisław Sinkowski, Monika Kowalska i Ewa Ryś - Celmer. Ze strony Szkoły Podstawowej nr 20 wzięli udział w konferencji prasowej dyrektor naszej szkoły - pani Katarzyna Pawłowicz-Bielska i dziesięcioosobowa grupa młodzieży biorąca udział w projekcie Kompetencje przyszłości z, prowadzącą zajęcia dziennikarskie i redaktorskie, opiekunem Jadwigą Sobolewską. Ze strony mediów przybyły p. Agnieszka Kopaczyńska - Moskaluk i prezenter Katarzyna Kozińska ściśle związana z Lubuskim Centrum Informacyjnym(LCI).To się działo naprawdę!!!Najpierw nasi uczniowie przeszli chrzest bojowy w postaci prowadzenia wywi
Zdroweśniadanie#20profilaktycznie#zdrowie
6Tydzień Profilaktyki to idealny czas na organizację klasowego zdrowego śniadania. Takiej inicjatywy podjęli się m.in. piątoklasiści. Przygotowali oni wspólnie pod okiem wychowawców zdrowe, kolorowe kanapki. Na stołach pojawiło się pełnoziarniste pieczywo, świeże warzywa, chude wędliny i pasty warzywne. Wspólny posiłek okazał się nie tylko okazją do zjedzenia smacznego śniadania, ale też super formą integrującą klasę.
Sprawozdanie ze spotkania z dyrektor Muzeum Lubuskiego, p. Ewą Pawlak
7Dzień Muzeów obchodzony jest 18 maja i z tej okazji zorganizowano w naszej szkole spotkanie z dyrektor Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta, z panią Ewą Pawlak. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V i VII, laureaci konkursu na prezentację multimedialną pt. „Moja ulubiona książka”, najaktywniejsi czytelnicy naszej biblioteki oraz grupa 10 – osób z projektu „Kompetencje przyszłości”- zajęcia dziennikarskie i redaktorskie.

